V ponedeljek so nas v vrtcu (po dogovoru s starši, ki opravljajo poklic v slovenski vojski) obiskali vojaki. Najprej so prišli posamezni vojaki v naše igralnice. Imeli smo tudi dva očeta, ki sta vojaka in sta bila vsak v skupini svojega otroka. Najprej smo se malo pogovarjali kaj vojaki delajo, kako se pozdravljajo, kako korakajo, kakšno opremo imajo, s čim se vozijo. Nato smo skupaj odkorakali ven, kjer so imeli parkirani vojaški avto, tank in veliki tovornjak, ki prevaža bombe. Pokazali so nam opremo, ki jo potrebujejo pri svojem delu in kako se sestavi šotor. Otroci so navdušeni sedeli v vozilih in vojake z zanimanjem poslušali in jih opazovali. Z velikim navdušenjem in s prijetnimi občutki smo preživeli prijetno dopoldne v družbi vojakov.

Hvala jim za njihovo predstavitev, fotografije si lahko ogledate v fotogaleriji.

 

Dostopnost